Tim Draper pochwala Bitcoin Cash

Miliarder i inwestor kapitału wysokiego ryzyka Tim Draper pochwalił gotówkę bitcoinową po niedawnym zakupie monety. Chwaląc łatwość użytkowania i kupowania, Draper zachęca swoich zwolenników do zrobienia tego samego. Poparcie Drapera pojawia się, gdy społeczność Bitcoin Cash ( BCH ) przygotowuje się do forka zainicjowanego przez propozycję finansowania infrastruktury Bitcoin ABC (IFP).

Jednak pomimo ciągłych raportów podzielonych Tim Draper, miliarder wspierający kryptowalutę, nadal chwali BCH i dziękuje Rogerowi Verowi „za tę innowację”

Chociaż tweet Drapera nie podaje konkretnych powodów do pochwały, wydaje się, że jego uwagi zostały sformułowane w kontekście wysokich opłat sieciowych i wolnego czasu potwierdzeń, które obecnie nękają inne sieci .

Jak dotąd wydaje się, że na gotówkę Immediate Edge nie mają wpływu obecne wyzwania stojące przed sieciami Bitcoin ( BTC ) i Ethereum ( ETH ) – niezrównoważone wysokie opłaty transakcyjne i wolniejsze czasy potwierdzeń.

To właśnie te atrybuty wydają się napędzać zwiększone wykorzystanie BCH w krajach przyjaznych kryptowalutom, takich jak Nigeria. Opłaty BCH pozostają niższe niż 0,01 USD w czasie, gdy bitcoin i ether znajdują się na północ od 8 USD za transakcję o tej samej wartości.

Z tego powodu niektóre platformy kryptograficzne, takie jak Yellow Card, platforma wymiany używana przez Nigeryjczyków do konwersji kryptowalut na lokalną walutę, twierdzą, że aktywnie poszukują BCH

Kryptowaluty zyskują na popularności w przestrzeni międzynarodowych przekazów pieniężnych, ponieważ są szybkie i znacznie tańsze niż tradycyjne kanały wysyłkowe. Jednak ostatnio wysokie opłaty transakcyjne i wolniejsze prędkości potwierdzania szkodzą atrakcyjności walut cyfrowych, takich jak bitcoin i eter.

Afrykańscy użytkownicy kryptowalut okazali zamiłowanie do zasobów cyfrowych, które zapewniają rzeczywistą przewagę nad konwencjonalnymi zasobami i jak dotąd BCH to kryptowaluty, które wydają się właśnie to robić.